Jak zrobić domową kąpiel piwną?

Zobacz jak to się robi – obejrzyj pierwszy odcinek „Podróży kosmetycznych” z Czech o zastosowaniu kosmetycznym piwa:


Ciepła kąpiel piwna jest niezmiernie relaksująca i dobroczynna dla ciała.
Powinna być gorąca i ma na celu:

detoksykację organizmu, ponieważ otwiera pory skóry i je oczyszcza,
umożliwienie wchłonięcia cennych składników odżywczych z piwa,
relaksację całego ciała przez zmniejszenie napięć mięśniowych,
polepszenie kondycji układu krwionośnego,
pomoc w regeneracji skóry i włosów,
zwiększenie elastyczności i nawilżenia skóry,
pomoc w walce z cellulitem,
zmniejszenie nadmiernej potliwości,
zwiększenie potencji
zwiększenie odporności całego organizmu.

Oprócz oczywistego wpływu piwa na cały organizm, składniki odżywcze zawarte w piwie wzmacniają osłabione włosy i regenerują ubytki w ich strukturze a cukry: sacharoza i maltoza nadają im blask i połysk.
Pamiętajmy jednak, że do pielęgnacji włosów używamy tylko piwa rozgazowanego, natomiast do kąpieli: z dwutlenkiem węgla, który ma pobudzić mikrokrążenie. Dlaczego? Dwutlenek węgla po prostu wysuszyłby mam włosy, nie zaszkodzi jednak skórze. Dlatego podczas kąpieli piwnej włosy moczymy dopiero, gdy piwo całkowicie się rozgazuje, czyli co najmniej po 30 minutach od jej rozpoczęcia.
Żeby taka kąpiel była efektywna, warto zrobić przed nią peeling całego ciała. Pozbycie się części martwej warstwy rogowej naskórka ułatwia wnikanie składników aktywnych w głąb skóry.
Najbezpieczniejszą formą peelingu jest enzymatyczny, który zmywamy po 10 minutach wodą. Jednak w przypadku całego ciała lepszy: przyjemniejszy i bardziej efektywny będzie peeling ziarnisty. Moim osobistym faworytem w tej kategorii jest peeling cukrowy, który rozpuszcza się pod wpływem ciepłej wody (jeśli takiego nie posiadasz wymieszaj po prostu oliwę lub ulubiony żel pod prysznic z cukrem).
Czyli…
przed kąpielą piwną wejdź pod gorący prysznic. Po chwili takiego rozmaczania w warunkach wręcz symulujących łaźnię parową, zrób swój ulubiony peeling. Przemasuj nim porządnie całe ciało aż skóra się zaróżowi. Zmyj ciepłą wodą, opłucz zimną i wskakuj do wanny z piwem!

Dodaj komentarz