Typy kobiecej depilacji intymnej. Którą wybierasz?

Kiedy odwiedziłam muzeum seksu w Amsterdamie okazało się…  że brak włosów łonowych w tym rejonie Europy to chyba wynalazek naszych czasów. Na archaicznych zdjęciach 'tematycznych’ mniejsze lub większe tzw. 'krzaczki’ były bowiem na porządku dziennym. I to zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, o różnej orientacji seksualnej.

Obecnie zdecydowanie przybywa zwolenników depilacji intymnej. Jest to obecnie w modzie, więc depilujemy na coraz szerszą skalę. Można to zrobić w domu, można w gabinecie kosmetycznym.

To wrażliwy obszar, skóra jest tam delikatna, więc warto to zrobić mądrze. Agresywna depilacja może bowiem uszkodzić naskórek, spowodować rany i w konsekwencji zepsuć zabawę.

Oto typy depilacji intymnych, najprostszy podział, ten który znajdziecie w menu zabiegowym polskich gabinetów oferujących taką usługę. Przeczytajcie, żeby wiedzieć jaką usługę wybrać:

  • depilacja francuska / bikini francuskie, czyli tzw. klasyczne/: jest to najpłytsza metoda, podczas której włoski usuwane są tylko z linii bikini i pachwin, najprościej rzecz ujmując: włosy są usuwane w tych miejscach, w których wystawałyby poza linię majtek .
  • depilacja brazylijska / bikini brazylijskie/: głębsza od depilacji francuskiej. Włoski usuwane są z przodu aż do wcześniej uzgodnionej szerokości/kształtu (pasek, trójkąt), z części warg sromowych (głębokość ustalana z klientką) oraz z tyłu między pośladkami. Najbardziej popularna wersja to całkowite usunięcie włosów z warg i pozostawienie cienkiego paseczka na wzgórku łonowym
  • depilacja Hollywood /bikini hollywood/ to całkowita depilacja. Od depilacji brazylijskiej różni się tym, że włoski całkowicie usuwane są i ze wzgórka łonowego i z warg sromowych


Osobiście zalecam najbardziej depilację intymną wykonywaną delikatnym woskiem twardym. Taki wosk ma w swojej ofercie każdy dobry gabinet kosmetyczny. Osobiście nie dałabym się tam dotknąć standardowym woskiem miękkim (paskowym). Was również przed tym ostrzegam. Dlaczego?

Wosk miękki jest zbyt mało delikatny dla delikatnej skóry miejsc intymnych. Zbyt często zdarzają się po nim uszkodzenia naskórka. Mniejsze lub większe uszkodzenia naskórka to rany, które grożą po zagojeniu zaciemnieniem miejsc intymnych. A przecież wszyscy wiemy, że w modzie jest wręcz ich wybielanie.


Ostrzegam, przy takiej depilacji ważna jest regularność. Skóra jest wtedy jak aksamit. Wszyscy jednak obawiają się bólu. To prawda, nie jest to metoda bezbolesna, ale po raz pierwszy boli najbardziej, bo wyrywamy najwięcej włosów. Nie wszystkie włoski wyrastają nam w tym samym czasie, więc jeśli taką depilację robimy regularnie, depilujemy za każdym kolejnym razem już tylko ich część i ból jest mniejszy.

Druga kwestia: ból rodzi się w mózgu i częściowo spowodowany jest nastawieniem i strachem. Zapewniam, że im dłużej będziecie się depilować, tym bardziej mózg się przyzwyczai, wy przestaniecie się bać i będzie mniej boleć.

Dodaj komentarz