Jaki makijaż pod okulary?

Najważniejszym elementem makijażu osoby noszącej okulary powinny być mocno podkreślone i wyraziste oczy.

Zacznijmy od mocno podkreślonych rzęs. Istnieje zasada, że im bardziej widoczne oprawki, tym więcej tuszu można użyć. Oczywiście z pomocą w tej sytuacji przyjdą nam również sztuczne rzęsy na pasku lub wszelkie ich przedłużenia czy zagęszczenia. Jeśli rzęsy są proste lub rosną w dół (tzw. dachowe),można podkręcić je zalotką. Oko „otworzy się”, czyli będzie wydawać się większe a rzęsy nie będą dotykały szkieł okularów. Ostrzegam: zalotka niszczy rzęsy. Polecam więc raczej użycie tuszu  podkręcającego tzw. curly. Przypominam: obecne trendy dyktują, aby rzęsy były dobrze rozczesane i rozdzielone. Żadnych sklejek!

Oko można również podkreślić cieniami oraz moim absolutnym ulubieńcem i no1 wśród wszystkich kosmetyków upiększających: eyelinerem. Oczywiście w tej sytuacji warto też rozważyć makijaż permanentny w postaci kreski na powiece. Oszczędzi nam to sporo czasu o poranku. Kreskę permanentną warto dobrze przemyśleć, ponieważ powinna pozostać z nami na co najmniej od 3 do 7 lat (choć mi opada po 2 tygodniach, próbowałam już 6 razy!). Taka kreseczka może być w linii rzęs (delikatna) lub wyglądać jak eyeliner (mocniejszy efekt). Zabieg dość nieprzyjemny nawet w znieczuleniu, ale efekt bywa obłędny.

Okulary mogą uwydatnić cienie pod oczami. Radziłabym takie oprawki wymienić.  Jeśli nie mamy takiej możliwości to kosmetykiem, który temu zapobiega jest korektor pod oczy. Jest on jednak idealny głównie w tym okresie życia, który nazwałabym „bezzmarszczkowym”. W pewnym wieku lepiej już użyć lekkiego rozświetlacza lub silikonowej bazy rozświetlającej,  korektor bowiem za bardzo podkreśla drobne zmarszczki okolicy oka. Korektor i rozświetlacz zawsze nakładamy pod okiem nie kółeczkiem, ale w kształcie trójkąta, którego dolny róg umieszczamy w tym miejscu kości policzkowej, które chcemy uwydatnić.

Cera mocno matowa czy naturalna? To już Twój wybór. Jednak aby okulary nie zsuwały się a skóra nie świeciła w miejscu styczności z oprawkami, warto zadbać o trwałość makijażu i zastosować kolejność aplikacji makijażu profesjonalnego. Oznacza to zastosowanie odpowiednio dobranej bazy, podkładu płynnego, pudru sypkiego najlepiej typu fixer i na koniec utrwalacza w sprayu (dokładnie w tej kolejności).

Jeśli chodzi o usta to istnieje zasada, aby oczy nie stanowiły konkurencji dla ust i odwrotnie. Moim zdaniem jednak soczysta czerwona lub różowa szminka zestawiona z modnymi okularami, może wyglądać bardzo stylowo. To wszystko kwestia dobrania odpowiednich kolorów: chłodnych dla typów zima i lato, ciepłych dla wiosny i jesieni.

2 komentarze

  • Szkoda, że nie wstawiłaś żadnych zdjęć 🙁 Zaliczam się do okularnic. Przy okazji zapraszam serdecznie na mojego bloga strefakleopatry.pl, też robię recenzję kosmetyków 🙂

Dodaj komentarz