Zaprogramuj swój umysł na zdrowie i piękno!

Właśnie poznałam Derrena Browna…

co prawda tylko na youtube, ale i tak.. wow! Jestem pod wielkim wrażeniem, co potafi zrobić ten człowiek, jak potrafi zmanipulować, oddziaływać na innych. To wręcz niewyobrażalne. Obejrzyjcie sobie jego Apokalipsę,

Pigułkę strachu, Wiarę, czy Rosyjską Ruletkę:
https://youtu.be/u2YKclvwyRk

Z jednej strony to niebezpieczne, aż strach pomyśleć, że tacy ludzie krążą wśród nas i są w stanie sprawić, że zrobimy wszystko, co nam nakażą… nawet coś wbrew nam, nawet coś wbrew prawu. Z drugie strony pasjonujące. Pojawia się myśl: a może ja też będę w stanie sprawić, żeby inni robili dokładnie to, czego chcę? Płacić czystymi kartkami zamiast banknotów? Powodować emocje, na których mi zależy? Wykorzystywać innych do realizacji swoich celów? Czytać ludzkie myśli?

Być może znaczna część przestępstw to właśnie manipulacje ludzkim umysłem, efekt programowania podprogowego? A może to wszystko jedna wielka ściema, efekty specjalne i dobre aktorstwo? Derren Brown uwiarygadnia swoje umiejętności podróżując po świecie, prowadząc prelekcje, demonstrując te umiejętności na żywo. Jedno jest pewne – nie wszyscy są podatni na jego sztuczki, dlatego wybiera swoje „ofiary” długo i precyzyjnie. Często wyniki jego eksperymentów są budujące i poprawiają ich jakość życia. Dlatego nie chciałabym poruszać tematu istoty i moralności tych doświadczeń. Z tym bywa różnie, ale… wyleczył ludzi z lęków, egzemy, alergii i nałogów, podając im placebo w postaci niebieskiej kapsułki z cukrem. A to przecież nic złego, to po prostu demonstracja potęgi ludzkiego mózgu. Każdego z osobna. Twojego też.

Dlaczego o tym piszę? Dlatego, że zdałam sobie sprawę, jak bardzo siła umysłu może zniszczyć nasze zdrowie i urodę. Media stale bombardują nas reklamami leków. Nic dziwnego skoro firmy farmaceutyczne to bogaci reklamodawcy. Ale przez to w naszym umyśle rodzi się świadomość chorób a także strach przed nimi, który nierzadko towarzyszy nam na każdym kroku. Jeśli wierzyć zdolnościom ludzkiego umysłu, sama pielęgnacja takiej wiedzy, może spowodować chorobę (nie tylko hipochondrię). Wiele źródeł naukowych mówi o tym jak pozytywne nastawienie i wiara w zwycięstwo pozwala pokonać najgorsze choroby z rakiem na czele. Nic dziwnego, to przecież mózg wytwarza chemię, która krąży po całym organizmie i stwarza środowisko do życia każdej jego komórki. Logiczne jest więc, że jeśli środowisko jest niekorzystne, powoduje autodestrukcję np. pewne jest, że komórki skąpane w hormonie stresu, nie będą się zdrowo rozwijać. I to chciałabym żebyście zapamiętali.

I jeszcze to, że jeśli umysł potrafi zniszczyć ciało to równie dobrze potrafi także je uleczyć, naprawić a nawet upiększyć. I nawet jeśli powiedzenie „codziennie rano budzę się piękniejsza, ale dzisiaj to już naprawdę przesadziłam” wydaje wam się tylko śmieszne i próżne, to w szerszym kontekście ma sens. Jeśli będziemy mieć o sobie dobre zdanie, ale tak naprawdę i uczciwie – nie przeglądając się w oczach innych, to nasz mózg sprawi, że tak będzie.

Dlatego kompleksy są zbędne. Pozbądźmy się ich już dziś! A przynajmniej spróbujmy przestać je w sobie pielęgnować.

Na przykład jeśli masz parę kg za dużo, zacznij myśleć, że jesteś szczupły/a, nawet jeśli będzie trzeba wyrzucić z domu wszystkie lustra, żeby twój mózg nie pogłębiał tych szkodliwych przekonań. Jednocześnie kup wygodne ubrania, żeby Cię nigdzie nie cisnęło, poproś bliskich o wsparcie i brak komentarzy na temat twojej wagi.

Wyobraź sobie siebie, jak będziesz wyglądał/a sobie po zrzuceniu wagi w konkretnej sytuacji. Jak będzie wyglądała twoja twarz, włosy, ciało, jak będziesz ubrany/a, jak będziesz pachniał/a. Podczas tworzenia tej przyjemnej wizji w swojej głowie, puszczaj sobie swoją ulubioną piosenkę, taką, która będzie pasowała do twojego nowego wizerunku, do tej wersji ciebie, którą chcesz najbardziej być. Możesz wtedy robić jeszcze coś. Wykonywać jakąś prostą czynność, którą możesz powtórzyć w każdej sytuacji życiowej np. rytmiczne stukanie palcami o blat, kręcenie pierścionkiem, podziwianie bransoletki, patrzenie na zegarek, zabawa włosami. Rób to codziennie, najlepiej w każdej wolnej chwili, skoncentruj się na swoim celu. Poświęć mu przez te kilka minut maksimum swojej uwagi, także przed snem.

Wyobraź sobie też, że jesteś na początku drogi do celu. Drogi, która jest trudna i wyboista i będzie wymagała od ciebie wysiłku. Wyobraź sobie przeszkody, które możesz napotkać. Te przeszkody są realne, ale proszę cię, żebyś najpierw pokonał/a je w swoim umyśle. Wyobraź sobie bardzo realistycznie jak zjadasz małą porcję zdrowego jedzenia i dzięki temu osiągasz swój cel. Jak odmawiasz drinka i osiągasz swój cel. Jak pokonujesz trudność wyjścia na basen/siłownię/fitness/bieganie/spacer/jogę i osiągasz ten cel. Jak nie zajadasz stresu jedzeniem i osiągasz swój cel. Jak śpisz i chudniesz… i osiągasz swój cel. Te obrazy powinny pojawiać się w twojej głowie bardzo często, jednak zawsze zakończ je wizualizacją swojego wymarzonego wizerunku, czyli zdrowej i pięknej wersji siebie.

Analogicznie postępuj z każdym problemem urodowym, zdrowotnym, życiowym, zawodowym. Zawsze gdy brak Ci wytrwałości i motywacji a bardzo zależy ci by to osiągnąć.

A jeśli ci będzie trudno i nadejdą chwile zwątpienia (a to na pewno zastąpi), puść sobie wtedy swoją motywacyjną piosenkę, zacznij bawić się biżuterią lub włosami, postukaj palcami o blat. Te czynności wzmocnią efekt zapisanego w Twoim umyśle celu i pomogą pokonać chwilowe trudności. A jeśli zdarzy ci się niepowodzenie, nie poddawaj się,  każdy popełnia czasem błędy, niech nie przekreśli ci to wizji celu.

Niepotrzebny ci Derren, zaprogramuj się sam/a!

To co? Zaczynamy?


Zdjęcie: unsplash.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: