Peptydy: biała magia anti-age!

Słyszeliście kiedyś o peptydach biomimetycznych? Jeśli interesujecie się składami kosmetyków to na pewno.

To kosmeceutyki przyszłości (coś więcej niż „zwykłe” kosmetyki). Obiecują one wygładzić nam zmarszczki 😆, napiąć skórę 😃 i generalnie skasować z 10 lat z metryki 🤣.

Skąd jednak wiedzieć, które peptydy wybrać i czy warto wydać kosmetyk więcej niż do tej pory „tylko” dlatego, że ma to „cudo” w składzie? I przede wszystkim: czy peptydy są skuteczne?

Właściwie cała kosmetyka profesjonalna służy pielęgnacji i utrzymaniu w dobrej kondycji tych dwóch eminencji: Pan Kolagen 🤴 i Pani Elastyna 👸. W pewnym wieku po prostu musimy zacząć traktować tych Państwo jako VIP. A peptydy to nic innego jak krótkie łańcuchy aminokwasów, które budują struktury białkowe wspomagające przekazywanie informacji międzykomórkowej w celu nasilenia procesów syntezy kolagenu i elastyny właśnie.

Na obecny stan wiedzy, w preparatach kosmetycznych peptydy syntetyzuje i modyfikuje się, dołączając do nich łańcuch kwasu palmitynowego.

Cel? Żeby zwiększyć efektywność penetracji tych preparatów przez naskórek. Naturalne peptydy są bowiem na to za duże.

Efekt? Zapobieganie tworzeniu się zmarszczek mimicznych, wyrównanie struktury skóry oraz pobudzenie komórek skóry do produkcji kolagenu. Lekki paraliż obszaru aplikacji i wyhamowanie wpływu stresu na skórę. To wszystko bez podrażnień i uczuleń.

W celu osiągnięcia działania anti-age zaleca się stosować kosmetyki z minimum 10%.ową zawartością peptydów. Badania dowodzą, że po ok. 4 tygodniach stosowania takiego kosmetyku, następuje ok. 30%-owa redukcja wielkości zmarszczek.

Nie chcesz/nie możesz stosować botoxu? Masz alternatywę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: