Niestety zmarszczki robią się nawet gdy śpisz… a może przede wszystkim wtedy?

Niestety należę do tych, którzy uwielbiają spać na boku. Od lat staram się to w sobie zwalczyć. W połowie przypadków leżę na wznak bezsennie i liczę owce. Wtedy przekręcam się na boczek i od razu zasypiam… Mimo, że moja walka z nałogiem trwa już bardzo długo, to nie robię żadnych postępów. Wierzę jednak, że kiedyś odzwyczaję się zupełnie. Może z pomocą kolejnych wynalazków anti-age wreszcie mi się to uda?

Pewnie zastanawiasz się dlaczego? Dlatego, że widzę jak złe są skutki spania na boku i brzuchu dla skóry twarzy. To naturalne, że podczas zabiegów, obserwuję zmiany na skórze u moich klientów. Widząc asymetrię od razu wiem, na której stronie śpią. Jakie jest ich zdziwienie, gdy podczas diagnozy poprawnie to zgaduję? Bezcenne. A ja dzięki temu zyskałam motywację.

Osoby ze zmianami trądzikowymi śpiąc na boku lub na brzuchu, ocierają twarzą o poduszkę, co powoduje przejście drobnoustrojów powodujących infekcję w materiał. Następnej nocy nie pomoże im już nawet najlepszy koreański 12.etapowy rytuał oczyszczający skórę, bo w czasie snu bakterie przewędrują sobie z powrotem z poduszki na twarz. Cała kuracja może być przez to nieskuteczna. Bardzo często obserwuję jednostronne nasilenie zmian skórnych u osób, które mają do tego tendencje a śpią na boku.

Co więc zrobić, jak poskromić ten auto-destruktywny nawyk? Uwaga, waga, podaję rozwiązania problemu:

  1. Codziennie wymieniać powłoczkę poduszki i prać ją w 90°C (tylko cera młoda, trądzikowa).
  2. Założyć specjalną opaskę:product-bl-purple-07_1024x1024@2x

  3. Spać na wznak na specjalnie wyprofilowanej poduszce:

  51aMnNv-ysL._SX522_

  Osoby, którym pojawiają się zmarszczki (albo chcą im zapobiegać), również powinny unikać tych pozycji. Skóra jest wtedy niedotleniona i mechanicznie rozciągnięta, powoduje to wiotkość i szybkie powstawanie głębokich zmarszczek. Te zmiany są bez sensu, bo można ich łatwo uniknąć. Zwłaszcza, że w przypadku spania na jednym boku pojawia nam się jeszcze jeden problem – asymetria twarzy. A to po prostu nie może dobrze wyglądać.

  To nie koniec listy szkód jakie wyrządza nieodpowiednia pozycja snu. Kolejna niespodzianka to głęboka pionowa zmarszczka na dekolcie, która zagraża kobietom obdarzonym dużymi biustami. Dziewczyny, wystarczy nie spać na boku albo założyć stanik do spania jak na zdjęciu.

  s-l1600

  Czy wiecie, że gejsze spały sztywno z koziołkiem pod karkiem, żeby nie zepsuć misternych fryzur i nie narobić sobie zmarszczek? Koziołek wygląda jak poniżej i nazywa się Takamakura.

  geisha-taking-nap-on-pillow

  Nikt aż takiego poświęcenia dla urody, by spać na niewygodnym koziołku od was nie wymaga. Wystarczy, że ułożycie się tak, żeby nie gnieść skóry twarzy. Na rynku jest wiele pomysłowych produktów, które rozwiązują ten problem i moim zdaniem warto z nich skorzystać.

  Podsumowując:
  sen powinien zajmować 1/3 naszego życia. Jest niezbędny dla zdrowia i urody. Ale dla urody tylko we właściwej pozycji!

  Zdjęcia:
  https://www.envypillow.com/
  https://www.tokyojinja.com/2013/04/02/takamakura-a-geishas-hard-night-sleep/
  https://beautyloop.com/collections/all-products/products/purple-beauty-loop

  Skomentuj

  Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

  Logo WordPress.com

  Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

  Zdjęcie na Google+

  Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

  Zdjęcie z Twittera

  Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

  Zdjęcie na Facebooku

  Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

  Connecting to %s

  Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

  Up ↑

  %d blogerów lubi to: