Site icon PODRÓŻE KOSMETYCZNE

Akupunktura

akupunktura kosmetyczna

Photo by Antoni Shkraba on Pexels.com

Czy akupunktura może być wykorzystywana jako metoda anti-age? Oczywiście, że tak. Stosuje się ją od tysiącleci w Chinach. Coraz częściej stosuje się ją także w Europie jako alternatywę dla konwencjonalnej medycyny estetycznej. Podstawowa różnica polega jednak na tym, że zgodnie z medycyną chińską organizm jest całością. Nie da się więc go uleczyć, lecząc tylko symptomy choroby. Trzepa zaopiekować się całością.

Czy akupunktura to metoda anti age?

Starożytna azjatycka sztuka akupunktury kolejną z metod zatrzymania młodości? Będąc w Szanghaju poddałam się takiej akupunkturze. Zamiast zabiegu tylko na twarz, zgodnie z podejściem holistycznym, odbyło się to w formie zabiegu na całe ciało. Chiński lekarz umieścił rozmieścił igły tak, że wyglądałam jak jeż. Z tą różnicą, że nie na plecach, ale z przodu: na twarzy, rękach, brzuchu i nogach. Zabieg trwał około 30 minut. Samo wbijanie igieł było zupełnie bezbolesne. Może trochę ze strachu a może z wrażenia, że przez moje ciało przebiegają „prądy” po paru minutach częściowo mnie sparaliżowało. Leżałam bez ruchu (bez możliwości zrobienia selfie, które było w początkowym planie, o ja naiwna). I trochę przerażona narastającym dziwnym bólem pod dwoma igłami (choć było ich z 60).

Photo by Antonika Chanel on Unsplash

Co się dzieje podczas zabiegu akupunktury?

Od razu sprostuję: igieł umieszczonych w twarzy nie czułam wcale. Ta część była nawet przyjemna. Tych igieł, które były wbite w punkty zdrowe, również nie czułam wcale. Ale dwa punkty: na jednej z dłoni i na jednej z łydek, miałam serdecznie dość. A gdy lekarz wrócił po parunastu minutach, aby igły docisnąć, myślałam, że ucieknę z łóżka. Ale nie mogłam… bo mnie sparaliżowało. Okazało się, że ten ból i paraliż oznaczał diagnozę. Na szczęście nic poważnego, ale lekarz powiedział, że mam tam zakłócony przepływ energii. A diagnoza okazała się słuszna. Magia? Nie, tysiącletnia tradycja i wynikająca z niej imponująca wiedza lekarza.

Czy jest coś takiego jak akupunktura kosmetyczna?

Ale wróćmy do tematu! Akupunktura kosmetyczna polega na takim umieszczeniu igieł w punktach twarzy. Tak, aby usprawnić przepływ krwi, stymulować naturalne procesy naprawcze i zwiększyć dotlenienie skóry. Nakłuwa się w takich miejscach, aby rozluźnić mięśnie mimiczne i pobudzić włókna kolagenowe do wytężonego treningu w celu poprawy kondycji. Aby taka akupunktura była skuteczna, powinno się poddawać temu zabiegowi regularnie. Ja zrobiłam go tylko raz, trudno mi więc wypowiadać się o jego skuteczności. Ale muszę przyznać, że moja twarz wyglądała na wypoczętą i zrelaksowaną. Nie było żadnych śladów nakłuć ani siniaków, a ja byłam pod wielkim wrażeniem zabiegu.

Akupuntura jako metoda alternatywna, ale czy skuteczna?

Akupunktura to zdecydowanie jedna z metod anti-age. Poprzez nakłucie określonych punktów na skórze twarzy i ciele, stymuluje naturalne procesy naprawcze i regeneracyjne organizmu. To z kolei może przyczynić się do zwiększenia elastyczności skóry, poprawy jej kondycji i ogólnego wyglądu.

Jednakże, aby osiągnąć długotrwałe efekty, konieczne jest poddawanie się regularnym zabiegom akupunktury kosmetycznej. Jej skuteczność zależy od częstotliwości i regularności serii. Ważne jest również, aby zabieg wykonywał wyszkolony i doświadczony specjalista, który potrafi odpowiednio dobrać punkty akupunkturowe, aby osiągnąć najlepsze efekty.

Warto podkreślić, że akupunktura jest metodą alternatywną, którą możemy stosować raczej jako uzupełnienie konwencjonalnych metod leczenia i pielęgnacji skóry.

Spodobał Ci się ten wpis? Przeczytaj kolejny, dużo ich na moim blogu kosmetycznym a będzie coraz więcej wpisów nie tylko kosmetycznych, ale i kulinarnych oraz DYI (zaglądaj tu częściej): Wampirzy lifting

Exit mobile version