Moje najnowsze odkrycie – naturalna gąbeczka z korzenia Konjac

Nigdy nie lubiłam myć twarzy. Wychodziłam z założenia, że moja skóra jest zbyt wrażliwa i podatna na podrażnienia, żeby drażnić ją detergentami i zanieczyszczoną wodą z kranu. Próbowałam różnych metod, zarówno drogeryjnych, jak i profesjonalnych. Efektem wieloletnich poszukiwań był jednak tylko płyn micelarny do tzw. „czystego wacika”.

Ale teraz wszystko się zmieniło, bo odkryłam naturalną gąbeczkę Konjac. Od kiedy używam tej gąbki, mycie twarzy stało się niezwykłym doświadczeniem. Mycie jest jak masaż, który działa relaksująco na wszystkie partie mięśni mojej twarzy. A skóra staje się z każdym dniem coraz ładniejsza.

Co to jest? Oj, może lepiej nie wiedzieć?

Konjac jest rośliną z rodzaju Amorphophallus, po polsku nazywaną „Dziwidłem”. Nazwa “Dziwidło” pochodzi z przełomu XIX i XX w. i jest związana ze zdziwieniem, jakie budziła wśród botaników. Roślina rzeczywiście jest dziwna – przez pierwsze 10 lat w ogóle nie zakwita, następnie kwitnie raz na kilka lat, a kiedy już zakwitnie – emituje zapach zgniłego mięsa, kwiat żyje do 3 dni i zapylany jest przez owady zwabione zapachem padliny. W języku angielskim zwyczajową nazwą dla tej rośliny jest corps flower (trupi kwiat).

Jednak nie przejmujmy się tym – myjemy się nie kwiatem a korzeniem. Nie ma on żadnego zapachu a pozyskuje się z niego glukomannan – rodzaj błonnika, który wchłania rekordowe ilości wody – 200 krotność swojej wagi. Można go jeść i można się nim myć. Dlaczego?

Dlatego, że korzeń Konjac jest bogaty w witaminy, białka, lipidy i kwasy tłuszczowe i naturalne minerały, takie jak miedź, cynk, żelazo i magnez. Ze względu na rewelacyjne właściwości zatrzymywania wody, powierzchnia gąbki z tego korzenia jest zawsze pokryta wodą, co powoduje, że włókna nie mają bezpośredniego kontaktu ze skórą. Zapobiega to uczuciu szorowania i co za tym idzie podrażnienia.

Ciekawostka! Japończycy od wieków wykorzystują gąbki z korzenia Konjac do mycia dzieci, głównie ze względu na ich skuteczność i delikatność zarazem.

Gdzie kupić taką gąbeczkę do twarzy?

W drogerii Hebe można sobie kupić małą i białą w wersji pure, lecz także z dodatkami, w różnych kolorach za jedyne 15,99 zł. Kupując gąbeczkę konjac pamiętaj, żeby zawsze wybierać wersję z pętelką ze sznurka, żeby każdorazowo wieszać ją do higienicznego wyschnięcia.

aloe vera – do cery suchej i wrażliwej
uniwersalna – do każdej cery
węgiel drzewny – do cery przetłuszczającej się

Lubisz ładne rzeczy? Zajrzyj do Douglasa po więcej opcji i pięknych kolorów. Oryginalne The Korean Konjac Facial Sponge Mandala znajdziesz tu w cenach od 44,79 zł. Te gąbki będą również idealnym pomysłem na prezent.

z żółtą glinką – dla cery zniszczonej i wrażliwej
z różową glinką i rumiankiem – do cery bardzo wrażliwej
z wulkaniczną Skorią – dla cery problematycznej, mieszanej, tłustej
z węglem drzewnym – dla cery przetłuszczającej się
z bambusem – do cery zniszczonej i niedotlenionej

Chcesz tak jak Japończycy myć swoje dziecko gąbeczką konjac? To bardzo dobry wybór. Polecam delikatną gąbeczkę do mycia twarzy niemowląt i małych dzieci:

najdelikatniejsza gąbka do mycia buzi dzieci

A do delikatnego złuszczania skóry po kwasach oraz świeżego tatuażu polecam wyspecjalizowaną, hipoalergiczną, bardzo delikatną gąbkę zrobioną w 100% z czystego korzenia konjac:

do pielęgnacji skóry po tatuażu i kwasach

Gąbeczki konjac dostępne są praktycznie wszędzie i zyskują na popularności, coraz więcej osób stosuje je do twarzy lub ciała. Mają różne kolory, kształty i dodatki, są naturalne i biodegradowalne. Doskonale zmywają makijaż, usuwają martwe komórki skóry i nadmiar sebum.

uniwersalna

Gąbeczki są w różnych kolorach i kształtach, tutaj macie większy rozmiar, idealny do mycia całego ciała. Do koloru do wyboru: