Książki o pielęgnacji, czyli poradniki kosmetyczne

Dobry poradnik o pielęgnacji kosmetycznej to jedna z tych książek, którą przeczytać powinien każdy. Każdy z nas ma skórę i każdy z nas częściej lub rzadziej zmaga się z nią i jej problemami. Książki o pielęgnacji twarzy to nie tylko pozycje o dbaniu o urodę kobiecą, to także książki uniwersalne, czyli po prostu o tym, jak dbać o zdrowie ludzkiej skóry. A o nią dbać musi każdy z nas.

Skóra to największy organ naszego ciała, nasza społeczna wizytówka. Jej pielęgnacja to coś więcej niż tylko potrzeba podobania się, to również element kreacji wizerunku. Choroby skóry bywają na nim skazą. Dlatego warto czytać i uczyć się jej prawidłowej pielęgnacji!

Muszę się przyznać, że naczytałam się trochę w tym temacie. Zaczęłam od rubryk tematycznych w czasopismach a gdy pielęgnacja kosmetyczna zaciekawiła mnie trochę bardziej, to właściwie od razu rzuciłam się na głęboką wodę i zaczęłam studiować magazyny profesjonalne i podręczniki. Dużo było nauki, bo najpierw zdobyłam zawód technika usług kosmetycznych a potem poszerzyłam wiedzę jeszcze bardziej, studiując kosmetologię.

Nie było wtedy czasu na poradniki a to one właśnie w przystępny sposób przybliżają arkana wiedzy tajemnej kosmetyczek, laikom. Teraz już mam dużą wiedzę w temacie i z racji tego, że chwilowo niczego nie studiuję, trochę więcej czasu na czytanie. Mam wobec tego ochotę przyjrzeć się poradnikom kosmetycznym, które możemy znaleźć w polskich księgarniach.

Na mojej bucket list książek do przeczytania znajdują się obecnie:

Jeśli znacie jakieś inne poradniki, które warto mi polecić na tym etapie, będę bardzo wdzięczna! Napiszcie w komentarzach, jakie książki o pielęgnacji kosmetycznej jeszcze warto przeczytać i dlaczego. Napiszcie mi także jakie książki lubicie. Kto wie, może z przypływu inspiracji napiszę w końcu swoją?

[instagram-feed num=6 cols=3]

Photo by Alif Caesar Rizqi Pratama on Unsplash

Dodaj komentarz