Nawliżanie to podstawa

Na pewno to słyszeliście, na pewno to wiecie – na pewno, ale w teorii. Nawilżanie skóry kojarzy nam się przecież zazwyczaj z kremem nawilżającym. A taki zwykły krem na twarz w kwestii nawilżania to jakby z motyką na słońce! Sam krem nie da rady i pewnie dobrze o tym wiecie, bo nie raz już się o tym przekonaliście.

Żeby skóra była nawilżona, musimy mieć nawilżony cały organizm. Trzeba nawilżać się od wewnątrz i od zewnątrz. A czy gasimy pragnienie emulsją wodnotłuszczową? Nie, pragnienie gasimy wodą. Dlatego pijcie wodę a skórę nawilżajcie nie wodą czy kremem, ale dobrym tonikiem o fizjologicznym ph oraz serum. Serum to najważniejszy kosmetyk nawilżający! Choć tak wiele z nas ma zasuszoną cerę to tak mało z nas go używa.

Jeśli już zastosujecie prawidłową pielęgnację i pilnujecie prawidłowych parametrów swojej skóry, nawilżacie ją odpowiednim serum to krem też jest jak najbardziej wskazany. Ale na serum. Etap tłuszczowy zawsze kładziemy na etap wodny, żeby skóra się napiła i nie odparowała.

[instagram-feed num=6 cols=3]

Photo by Karim Ghantous on Unsplash

Dodaj komentarz