Site icon PODRÓŻE KOSMETYCZNE

Wampirzy lifting

Wampirzy lifting

Wampirzy lifting

Wampirzy lifting to procedura kosmetyczna, której celem jest odmłodzenie skóry, a jej tajemniczym źródłem jest nic innego jak krew. Choć może się to wydawać nowoczesnym wynalazkiem, to w rzeczywistości stosowana jest od wieków. Nazwa zabiegu nawiązuje do mrocznego i nieco zatrważającego wizerunku wampirów, jednakże nie ma potrzeby obawiać się jego skutków.

Czym jest wampirzy lifting?

Niektórzy uważają, że wampirzy lifting polega na użyciu krwi pobranej przeciwko czyjejś woli. Nie jest to jednakże prawda, gdyż krew wykorzystywana w zabiegu pochodzi z samej osoby, która chce się odmłodzić.

Jednakże, mimo że wampirzy lifting nie jest tak okrutny, jak mogłoby się wydawać, to istnieją historie, które budzą dreszcze. Przerażające opowieści o wiecznie młodych wampirach, które kradły krew ofiarom, są wciąż przekazywane z pokolenia na pokolenie. Ich aura tajemniczości i niebezpieczeństwa pozostaje nierozerwalnie związana z tym mrocznym zabiegiem kosmetycznym.

Opowiem Ci teraz taką mrożącą krew w żyłach historię…

Czy w przeszłości stosowano wampirzy lifting?

Czy słyszała/eś już o hrabiny-wampirzycy Elżbiety Batory? Według przekazów, ta węgierska arystokratka (kuzynka Stefana) rzekomo uprawiała okrutne rytuały, by zachować wieczną młodość i uniknąć starości. Choć historycy kłócą się, czy to tylko mit czy rzeczywistość, jej domniemane czyny są niezwykle fascynujące. Szczególnie, że są zbieżne z obecnymi trendami w dziedzinie kosmetyki przeciwstarzeniowej.

Elżbieta Batory była nie tylko piękną, ale również rozpuszczoną węgierską arystokratką, która od dziecka wykazywała skłonności sadystyczne. Pewnego dnia, po pobiciu swojej służącej, po tym gdy krew dziewczyny trysnęła na skórę hrabiny, Elżbieta odkryła coś zaskakującego. Jej skóra stała się piękna i młoda, jakby cofnęła się w czasie. Fascynacja tym zjawiskiem i dążenie do zachowania wiecznej młodości doprowadziły ją do powtarzania tego eksperymentu na kolejnych ofiarach.

W miarę upływu czasu, w okolicach zamku zaczynały zniknąć młode kobiety, a ich martwe ciała były odnajdywane w piwnicach zamkowych. Początkowo nikt nie podejrzewał hrabiny, ponieważ arystokraci byli zawsze traktowani jako osoby ponad prawem. Jednakże, służba zaczęła ujawniać okrutne praktyki, takie jak tortury i stosowanie czarnej magii przez Elżbietę. Dlatego nikt już nie mógł ignorować faktu, że to ona może być winna. Hrabina zabijała głównie po to, aby móc kąpać się we krwi swoich ofiar i zachować wieczną młodość. To straszliwe zjawisko przeszło do historii jako jedno z najbardziej brutalnych i przerażających występków kobiety w dziejach.

Czy krew odmładza?

Czy krew faktycznie ma właściwości odmładzające a wampirzy lifting działa cuda? Oczywiście, że tak. Współczesna nauka udowodniła, że krew ma taką moc. Istnieją nawet firmy, które oferują transfuzje z młodej krwi seniorom, żeby wzmocnić ich organizm i wyleczyć Alzheimera. Plotki głoszą, że wiele gwiazd robi sobie takie transfuzje. Nie żeby wyleczyć się z choroby, lecz właśnie po to żeby zaspokoić swoją potrzebę wiecznej młodości.

Wampirzy lifting to potoczna czy naukowa nazwa?

Współczesna kosmetologia estetyczna coraz częściej wykorzystuje krew w zabiegach anti-aging. Zasadniczą różnicą jest to, że wykorzystywana jest krew pacjenta, a nie innej osoby. Takie zabiegi często nazywane są wampirzym liftingiem, chociaż ta nazwa jest zastrzeżona dla jednej konkretnej metody.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

to innowacyjny zabieg kosmetyczny, w którym pobrana krew trafia do specjalnej wirówki, gdzie zostaje rozdzielona na składniki. W wyniku tego procesu powstaje naturalny koktajl zawierający płytki krwi wraz z czynnikami wzrostu. Następnie, ten koktajl podaje się w skórę. Zabieg ten cieszy się obecnie ogromną popularnością wśród osób chcących poprawić wygląd swojej skóry. Płytki krwi zawierają substancje stymulujące produkcję kolagenu i elastyny, co pozwala na poprawę jędrności, gęstości i ogólnego stanu skóry. Dodatkowo, koktajl bogatopłytkowy może również pomóc w leczeniu blizn i innych problemów skórnych. Warto zauważyć, że jest to substancja przeciwstarzeniowa, wręcz odmładzająca, która jest całkowicie naturalna. Na dodatek w 100% kompatybilna z organizmem osoby poddającej się zabiegowi.

Dermapen + osocze

Oprócz standardowej mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, istnieje również inny wariant tego zabiegu. Osocze wprowadza się w nim w skórę za pomocą dermapenu. Jest to urządzenie, które robi mikronakłucia na skórze, pobudzając w ten sposób regenerację tkanek skórnych. Ten wariant zabiegu stał się szczególnie popularny, gdy Kim Kardashian przeprowadziła go publicznie, relacjonując go online.

Mezoterapia igłowa osoczem i kwasem hialuronowym

W gabinetach medycyny estetycznej możemy obecnie spotkać także zabieg, który polega na obstrzyknięciu twarzy mieszanką osocza bogatopłytkowego i kwasu hialuronowego.

Hirudoterapia

Następnym krwawym zabiegiem jest hirudoterapia twarzy, czyli zabieg z wykorzystaniem pijawek medycznych (ang. leech facial). Najpierw przystawia się pijawki, które piją krew tak długo aż odpadną. Następnie pijawki są zabijane i wyciska się z nich „koktajl”, którym smaruje się obszar zabiegowy w postaci tzw. wampirzej maski. Z tego zabiegu słyną m.in Demi Moore, czy Miranda Kerr. Tutaj możesz go obejrzeć online.

Czy krwioterapia jest nowoczesnym trendem?

Krwioterapia jest jednym z najnowszych trendów w medycynie estetycznej chociaż jak się okazuje, nie jest wcale żadną nowością. Umożliwia ona wykorzystanie krwi pacjenta w celu poprawy jego wyglądu i kondycji skóry. Zabiegi te są w pełni bezpieczne i stanowią alternatywę dla tradycyjnych metod kosmetycznych. Dzięki swoim właściwościom regeneracyjnym, krwioterapia przyczynia się do poprawy elastyczności skóry. A nawet zwiększenia jej gęstości i głębokości oraz zmniejszenia widoczności zmarszczek i innych niedoskonałości.

Wampirzy lifting – tak czy nie?

Zalety stosowania krwi w zabiegach medycyny estetycznej są liczne. Przede wszystkim krwioterapia jest w pełni bezpieczna i naturalna, ponieważ wykorzystuje krew pacjenta, a nie sztuczne preparaty. Ponadto, zabiegi te są w pełni kontrolowane i dostosowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta, co zapewnia maksymalne efekty kosmetyczne. Krwioterapia pozwala także na zredukowanie lub całkowite wyeliminowanie zmarszczek, a także poprawę elastyczności skóry.

Krwioterapia jest również skuteczna w leczeniu innych problemów skórnych, takich jak blizny, trądzik czy zasinienia. Ponadto, zabiegi krwioterapii pobudzają produkcję kolagenu, który jest kluczowym elementem skóry, odpowiedzialnym za jej elastyczność i gęstość. Krwioterapia pozwala również na regenerację uszkodzonego naskórka oraz usunięcie przebarwień.

Spodobał Ci się ten wpis? Koniecznie przeczytaj kolejny, mój blog kosmetyczny jest ich pełen: Natka pietruszki właściwości

Exit mobile version