Jak sama nazwa wskazuje Face Bra to stanik do twarzy.

Inna nazwa to Face Bandage, czyli bandaż do twarzy. Brzmi to śmiesznie, wygląda śmiesznie, ale cel jest szczytny: stanik do twarzy został wymyślony (oczywiście w Japonii) głównie po to, żeby zapobiegać a może nawet cofać zmiany grawitacyjne na twarzy.

Czy wiecie co to jest trójkąt młodości? Coś czego utrata wydaje się być nieubłagana dla każdego:

Trójkąt młodości niestety odwraca się z upływem lat.

I ten właśnie odwrócony trójkąt to wróg, z którym walczy Face Bra. Czy skutecznie? Oczywiście. Może trochę. Pod warunkiem, że stanika do twarzy używamy bardzo regularnie np. do spania. Powstrzyma to nie tylko wpływ upływu czasu, ale i romantyczne oraz przespane wygodnie noce. Nie ma się jednak co naśmiewać, bo cel jest szczytny a sprawa poważna. Wiele profesjonalnych zabiegów dla cer dojrzałych, które mają na celu poprawę owalu twarzy polega na stosowaniu specjalnych bandaży albo materiałowych masek naciągających okolice żuchwy. Niektóre z nich są napinane tak mocno, że wręcz na siłę zaczepia się je o uszy.

Stanik do twarzy ma przeciwdziałać zmianom grawitacyjnym, ale nie tylko. Ma także korzystnie wymodelować rysy twarzy, wyszczuplając jej dolną partię, likwidując drugi podbródek. Ten patent jednak nie należy do współczesnych trendów w kosmetyce profesjonalnej twarzy i raczej odchodzi obecnie w zapomnienie.

Nie zalecam stosowania stanika, gdy leczycie jakiekolwiek stany zapalne na twarzy. Nakładajcie go zawsze na zdrową i porządnie oczyszczoną skórę, wybierzcie też stanik z antybakteryjnego materiału. Pierzcie go ręcznie po każdy użyciu i pozostawcie wiszący do całkowitego wyschnięcia przed kolejnym zastosowaniem.

41aucVGZtYL
przed i po

Stanik do twarzy ma za zadanie nie tylko zapobiegać opadaniu policzków, ale również je wyszczuplić. Efekty mają być jak powyżej (bardzo obiecujące). Najszerszy wybór staników do twarzy jest dostępny w azjatyckim portalu Aliexpress. Postanowiłam je dla was przetestować i okazało się, że niektóre są bardzo niewygodne a niektóre całkiem znośne. Zobaczcie, które dla was wybrałam oceniając ich relację ceny do jakości, zapraszam do sklepu:

Zdjęcia: https://www.parkstreetclinic.co.uk/single-post/2017/11/23/The-triangle-of-youth 

Dodaj komentarz